Na trhu se právě teď objevily smetanové krémy s nejnižším obsahem cukru u nás. Oproti jiným výrobkům stejného druhu obsahují v jednom kelímku až o jednu kostku cukru méně. Poznáte je snadno díky výraznému logu značky Krajanka spojeného s motivem ZOO a vyskytují se ve třech variantách – s gorilou (smetanový krém s kakaovou příchutí), koníkem Převalským (smetanový krém s vanilkovou příchutí) a krokodýlem gaviálem indickým (smetanový krém) a ve dvou „váhových kategoriích“ – 80 a 130 gramů.

Zodpovědné rodiče budou ale kromě hezkého vzhledu zajímat především nutriční hodnoty a porovnání s ostatními výrobky stejné kategorie. To by stálo za samostatnou studii. Než se nějaká objeví, musí se spolehnout na deklaraci výrobce o sníženém obsahu cukru, nepřítomnosti umělých barviv a o tom, že Krajanka ZOO je vyrobena z českého mléka a v ČR.

Pro to konečné rozhodnutí, proč si koupit právě Krajanku ZOO a ne jiný smetanový krém, bude ale rozhodující ona „přidaná hodnota“, tj. podpora ZOO Praha, informace o ohrožených druzích zvířat a jejich ochraně na místě, kde žijí a možnost zúčastnit se různých soutěží o vstupenky do ZOO.

Prostě to „něco navíc“. Každá kupující bude mít dobrý pocit z toho, že přispívá na dobrou věc, byť jenom deseti haléři, a bude si tento pocit chtít dopřát opakovaně. To mu ostatní výrobky v téže kategorii nabídnout nemohou. Výrobce, Alimpex Food a.s., předpokládá, že by se tímto způsobem mohlo v roce 2018 pro ZOO Prah v roce 2018 získat alespoň jeden milion korun, tj. považuje za reálný prodej deseti milionů kelímků smetanového krému ZOO Krajanka. A taky je hezké, že značka Krajanka posílá pomoc do „krajů“, kde jsou ona ohrožená zvířata doma.

Zatím má kupující rozhodování lehké. Ta prvá bitva o zákazníka začne, až s podobným projektem přijdou další výrobci smetanových krémů. Alimpex Food a. s. a jeho ZOO Krajanka i tak ale budou stále ve výhodě. Protože ZOO Praha je jen jedna, jedinečná a nepřekonatelná.

Hodnocení 3.00 z 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *