Neznám nic otravnějšího, než mastné nádobí, které se snažím umýt a pořád to klouže a tak myju a oplachuju a pořád dokola, než je třeba skleněný pekáč pěkně čistý a po přejetí prstem „vrže“ čistotou. K uzoufání!

 

Jenže já jsem našla řešení, rychlé a ekologické a navíc s využitím studené vody! A to jsem si myslela, že mastnota a studená voda nejde nikdy moc dohromady. Uposlechla jsem radu kamarádky a vyzkoušela MYCÍ PROSTŘEDEK na základě mýdlového ořechu „Ekosféra“, říkám mu prostě „oříšek“. Co umí?

– kvalitně odstraňuje nečistoty, zbytky jídel a tuku,
– neutralizuje zápach a bakterie
– zachovává přirozenou pH pokožky a na rozdíl od syntetických prostředků nevyvolává zásaditou reakci (nevysušuje nehty ani ruce)
– má široké využití nejen k mytí nádobí (i v myčce), mastných ploch, podlah, zrcadel, plastů nebo keramiky, ale v neposlední řadě k omývání ovoce nebo zeleniny a můžeme ho přidat i do pračky

 

Mám ho všude – naředěný na mytí koupelny, dlaždic, sporáku, vypínačů, oken…. Ale mám ho i v ostřikovačích v autě, zkusila jsem s ním umýt i za roky ušmudlané zábradlí na chodbě v naší bytovce, a to prosím pěkně jen naředěným v poměru jedno víčko na deset litrů vody a bez drhnutí. A ve studené vodě – to je na tom právě to revoluční, že nemusím čekat, než mi odteče voda, aby tekla teplá, takže nemám ztráty vody a ani energie. A co je na tom ještě dobré, že od března, kdy ho používám, jsem si nemusela namazat ruce krémem, protože nevysouší.

 

Mám ráda, když věci fungují, bez chemie, bez práce a hlavně logicky, prakticky a dlouhodobě! A v kuchyni mi „oříšek“ pomáhá stoprocentně.

 

Pochopte, že tohle si nemůžu nechat pro sebe 🙂

Pro víc informací pište buď redakci nebo na qenda@seznam.cz, https://www.facebook.com/TianDe.kosmeceutika/ – ráda poradím a pomůžu. Není totiž nic horšího, než efektivně nevyužitý čas. 🙂

Renáta Šťastná

 

Hodnocení 3.00 z 5

Jeden komentář na “Recept – tentokrát na nádobí”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *